vagányok,tehát tinik

minden ami minket fiatalokat érdekel.

Esélyünk sem volt Spanyolország ellen

Az Ausztriában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon a D-csoport második fordulójában a magyar válogatott Spanyolországgal találkozott. A mieink az első fordulóban, kedden bravúros, 29–29-es döntetlent értek el Franciaországgal szemben, a spanyolok 37–25-tel gázoltak át a cseheken. A szerdai mérkőzés aztán sima spanyol győzelmet hozott, a magyar válogatottnak esélye sem volt nemhogy a győzelemre, vagy a döntetlenre, még a tisztes, szoros vereségre sem.

Kemény küzdelem várt ránk a spanyolok ellen is, de Eklemovics Nikoláék ezúttal nem tudtak partiban lenni (Fotó: Mirkó István)
Kemény küzdelem várt ránk a spanyolok ellen is, de Eklemovicsék ezúttal nem tudtak partiban lenni ellenfelükkel
(Fotó: Mirkó István)

A csoport első összecsapásán a franciák 16–10-es félidei vezetés után nagy küzdelemben, amelyet elsősorban saját magukkal folytattak, 21–20-ra győztek Csehország ellen. Két forduló után Franciaország három, Csehország nulla ponttal áll a D-csoportban.

„A csehek ellen sokkal bátrabb játék kell”

Mint közvetítésünkben beszámoltunk róla, a magyar válogatott 31-es vereséget szenvedett a braziljai által vezérelt Azerbajdzsántól a hazai rendezésű futsal Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén. Kozma Mihály szövetségi edző szerint még bízhatunk a továbbjutásban, de ehhez bátrabb játékra lesz szükség szombaton Csehország ellen. José Alesio da Silva, az azeriek edzője elmondta, csapata a második félidőben azért nem tudta kontroll alatt tartani a játékot, mert a mieink keményen zártak hátul.

A csehek ellen jobb teljesítményre van szüksége a mieinknek (Fotó: Szabó Miklós)
A csehek ellen jobb teljesítményre lesz szükség a mieinktől (Fotó: Szabó Miklós)

Érthető módon kicsit csalódottan kezdte a mérkőzés után sajtótájékoztatót Kozma Mihály, a magyar válogatott szövetségi edzője:

FUTSAL EB 2010

„Kiegyenlített volt a játék, de a gólokat sajnos ők szerezték. A második félidőben kifejezetten sok helyzetünk volt, de az utolsó pillanatban rendre rossz döntést hoztunk, nem voltunk elég bátrak. A csehek ellen sokkal bátrabb játékra lesz szükségünk" – kezdte Kozma.

„Semmi sem dőlt még el, van lehetőségünk a továbbjutásra, és ezzel élni is szeretnénk. Meglepett, hogy az elején a legmegbízhatóbb játékosaim is bátortalanok voltak, az ellenfél ráadásul egy megpattanó lövésből szerzett vezetést, amely után sokan percekre leblokkoltak" – tette hozzá a szövetségi edző.

Kozma a következő ellenfelünkről kiemelte, hogy a cseh válogatott évek óta ott van a legjobbak között, nagy küzdő, és erőssége a végjáték. De mi erre készülünk, és megpróbálunk meglepetést okozni

Túl erős volt a hazai: Saints- és Colts-siker

A New Orleans Saints jutott a Nemzeti főcsoport döntőjébe az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság 2009-es szezonjában, miután a vártnál simábban, 45–14-re legyőzte hazai pályán a tavalyi Super Bowl-résztvevő Arizona Cardinalst. Az Amerikai főcsoportban is könnyed sikert aratott a hazai csapat: a Colts 20–3-ra győzte le a pocsék támadójátékot nyújtó Baltimore-t.

Reggie Bushnak gyakran csak a hátát látták a Cardinals játékosai (Fotó: Reuters)

NEW ORLEANS SAINTS–ARIZONA CARDINALS

A New Orleans Saints már csak egy győzelemre van attól, hogy fennállása során először szerepeljen a Super Bowlban. A Szentek elsősorban Reggie Bush és Drew Brees kiemelkedő teljesítményének köszönhetően verték meg 31 ponttal az Arizonát a Nemzeti főcsoport elődöntőjében.

Bush a harmadik negyed közepén egy puntot követően futott vissza a Cardinals célterületére a labdával. Az ezután következő sikeres jutalompontnak köszönhetően már 45–14-re vezetett a Saints, innen pedig már nem volt visszaút az Arizona számára.

Bush a 83 yardos visszahordás mellett még 84 yardot és egy touchdownt futott, valamint volt négy, összesen 24 yardot érő elkapása is a mérkőzésen.

A hazai irányító, Brees 32 kísérletéből 23 volt sikeres, 247 yarddal és 3 touchdownnal zárt.

Arizonai oldalon Kurt Warner (17/26, 205 yard) nem adott TD-passzt, ellenben egyszer eladta a labdát.

Pedig Tim Hightower 70 yardos futott TD-ja után még az Arizona vezetett 7–0-ra a mérkőzés elején, ezután azonban átvette az irányítást a Saints, amely – a már említett módon – a harmadik negyed közepére lerendezte a továbbjutás kérdését.

A New Orleans a főcsoport döntőjében a vasárnap esedékes Minnesota Vikings–Dallas Cowboys mérkőzés győztesével találkozik.

INDIANAPOLIS COLTS–BALTIMORE RAVENS

Flacco (5) egy sack után elmélkedik az élet nehézségein (Fotó: Reuters)

Billy Cundiff 25 yardos mezőnygólja volt az egyetlen, aminek a Ravens drukkerei örülhettek a Colts elleni főcsoport-elődöntőn – három szerzett pont pedig semmi jót nem ígér egy csapatnak az NFL rájátszásában…

Nem is sült ki semmi jó a baltimore-i csapatnak Indianában: a Colts három negyedben is „lenullázta" a nagyon sematikus támadójátékkal próbálkozó vendégeket, Peyton Manning pedig a második játékrészben kiosztott két TD-passzt (Austin Collie-nak, majd Reggie Wayne-nek), ez gyakorlatilag el is döntötte a meccset félidőre.

A Baltimore-nál nagyon keveset volt támadásban a labda (26:02 a hazaiak 33:58-ával szemben), rosszul sáfárkodtak a ritka lehetőségekkel, ráadásul két fumble és két interception is „színesítette" játékukat – röviden összefoglalva még esélyt sem hagytak maguknak… Persze ez egyben a Colts-védelem dicsérete is, hiszen az indianaiak „elhárító alakzata" remek teljesítményt nyújtott.

„Egész héten a futójátékukra készültünk, és csak azzal jöttek, amit már láttunk tőlük a felkészülés során. Nagyon, nagyon kiszámíthatóan játszottak" – mondta a meccs után az NBC-nek a Colts defensive tackle-je, Antonio Johnson.

„Nem játszottunk elég jól ahhoz, hogy egyáltalán esélyünk legyen a győzelemre. Úgy védekeztek, ahogy szoktak, csak éppen nagyon jól. Ez elég is volt" – lógatta a fejét John Harbaugh, a Ravens mestere.

A Colts a San Diego Chargers vagy a New York Jets ellen vívja a főcsoportdöntőt, melyen szintén a hazai pálya előnyét élvezheti.

NFL
NEMZETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
New Orleans Saints–Arizona Cardinals 45–14
AMERIKAI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
Indianapolis Colts–Baltimore Ravens 20–3

A Milan közelít az Interhez, kikapott a Juve

Az AC Milan Ronaldinho mesterhármasával és Marco Borriello góljával 4–0-ra kiütötte az emberhátrányba kerülő Sienát, miközben a Juventus 1–0-ra kikapott a Chievótól a Serie A 20. fordulójában.

Borriello szép gólt szerzett, de Ronaldinho volt a Milan hőse (Fotó: Reuters)

MILAN–SIENA

Az Inter Bari elleni, szombat esti botlása után (2–2) adott volt a feladat a tabella második helyén álló Milan számára: legyőzni a Sienát a San Siróban, és ezzel két ponttal csökkenteni a hátrányt a címvédő fekete-kékekkel szemben.

Leonardo csapata ennek megfelelően kezdte a mérkőzést, és a 10. percben Marco Borriello hatalmas helyzetben került szembe Gianluca Curcival, és sikerült volna eltolnia a labdát, de a kapus szabálytalanul megállította. A játékvezető büntetőt ítélt, Curcit pedig kiállította, ezzel pedig megpecsételte a vendégek sorsát. A tizenegyest Ronaldinho magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába. A csereként beálló Gianluca Pegolónak nem volt esélye a védésre.

A 28. percben aztán kétgólosra növelte előnyét a Milan az emberhátrányban játszó vendégek ellen: Andrea Pirlo mesterien csavarta középre a labdát, ahol Marco Borriello szépen, kapásból lőtt a léc alá.

A második félidőben aztán kiütötte a Sienát a Milan, jobban mondva Ronaldinho: a brazil játékos előbb egy szöglet után fejjel volt eredményes, majd az utolsó percekben hatalmas gólt ragasztott a vendégek kapujának bal felső sarkába a tizenhatos előteréből, így a Milan közelebb került az Interhez a tabellán.

AC MILAN-SIENA 4-0

CHIEVO–JUVENTUS

Az utóbbi időben nem a legfényesebben szereplő Juventus bajnoki mérkőzései előtt rendre elhangzik az olasz sajtóban, hogy Ciro Ferrara vezetőedző állása a tét a találkozón. A torinói klub vezetői azonban egyelőre bíznak a trénerben, de valószínűleg a tabella 13. helyén álló Chievo ellen mindenképp a győzelmet várták el a szakembertől.

A meccs azonban mégsem kezdődött jól a Juve számára, és a 28. percben Giorgio Chiellini lábáról a saját kapujába pattant a labda, ám a játékvezető szabadrúgást ítélt a vendégek számára, mivel a védőt visszahúzták, és ezért szabadított fel rosszul.

Öt perccel később azonban már semmi sem mentette meg a kapott góltól a Juventust: Gennaro Sardo a tizenhatos előteréből vállalkozott lövésre, és jól célzott, a labda pedig Gianluigi Buffon kapujának jobb alsó sarkába vágódott.

A Juventus a második félidőben sem tudott igazán meggyőzőenfutballozni, és csak helyzetekig jutott, így a Chievo nyerte meg a mérkőzést, Ciro Ferrara pedig továbbra is aggódhat, mivel elképzelhető, hogy ezt a vereséget már nem nézik el neki a torinói klub vezetői.

CHIEVO-JUVENTUS 1-0

A TÖBBI PÁLYÁN

Luca Toni megszerezte első gólját az AS Roma színeiben a Genoa elleni hazai mérkőzésen. Simone Perrotta közeli találata után az első félidő hajrájában a Bayern Münchentől hazatérő támadó is bevette a vendégek kapuját Mirko Vucsinics középre adása után.

A 60. percben aztán ismét az olasz, montenegrói páros volt eredményes: Vucsinics beadása után Toni második gólját is megszerezte a farkasoknál, a támadó fejjel juttatta háromgólos előnyhöz együttesét.

A kiesőzóna közelében tanyázó Bologna meglepte a Fiorentinát az első félidőben az Artemio Franchi Stadionban: a 27. percben Henry Giménez szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd a 45. percben Marco Di Vaio lövésével már két góllal vezetett a Bologna. Adrian Mutu csak szépíteni tudott a második félidőben, így botlottak a lilák.

A Laziónak továbbra sem megy: 3–0-ra kapott ki az Atalantától, míg a Sampdoria 1–1-es döntetlent játszott a Cataniával. A Parma az Udinesével ikszelt hazai pályán.